Hlavní nevýhody virtuálních operátorů nejenom pro podnikatele

Nejenom podnikatele zajímá, jaké můžou mít virtuální operátoři nevýhody, protože virtuálové cílí i na běžné občany a tak se podíváme na několik hlavních bodů, nad kterými byste se měl zamyslet ještě předtím, než se pro nějakého virtuála rozhodnete.

4 největší nevýhody alternativních (virtuálních) mobilních operátorů

  1. Jistota životnosti virtuála – pro občany a hlavně pro podnikatele, o kterých píše tento magazín o podnikání, je důležitá co největší jistota toho, že mobilní služby budou poskytovány nejenom kvalitně, ale také trvale. Vzhledem k vysokému počtu virtuálních operátorů je zřejmé, že se jejich počty budou snižovat a tak nelze vyloučit, že si u nich zřídíte telefonní číslo a pokud poskytovatel zkrachuje, budete to muset urychleně řešit, což vám může zkomplikovat život nebo podnikatelské záměry.
  2. Přenositelnost čísla – někteří virtuální operátoři můžou trošku pomaleji reagovat na přenos čísla, zejména pokud by se jednalo o přenos od nich ke konkurenci, případně se můžete setkat i s tím, že v tomto směru poskytnou menší servis, než je tomu u zavedených firem. Ačkoliv se jedná o výjimky, může to hlavně podnikatelům zkomplikovat život, protože čas jsou peníze.
  3. Mimikry – mnoho zákazníků si může myslet, že u virtuála vždy ušetří, ale to nemusí být pravda. Je potřeba si uvědomit, že podnikání je boj o zisk a díky tomu si klasičtí telefonní operátoři založily firmy, jenž poskytují virtuální služby, takže se může stát, že si objednáte nějaký tarif a v podstatě jste mohli zůstat u původního operátora, stačilo jen trošku vyjednávat a ušetřili byste si starosti s přenosem čísla.
  4. Závislost na síti někoho jiného – ať se snaží virtuální operátor sebevíc, vždy bude závislý na síti někoho jiného, na rozdíl od klasických operátorů, kteří mnoho let budovali vlastní sítě. Ačkoliv se to při běžném provozu nepozná, jelikož mají tento vztah ošetřený smluvně, při nějakém podnikatelském sporu mezi oběma firmami se může stát, že by na to mohl doplatit zákazník.

Pokusili jsme se uvést několik největších nevýhod jak pro podnikatele, tak občany v případě, že využijí nabídku virtuálního operátora, přičemž jsme přesvědčeni o tom, že výhody zdaleka převyšují nevýhody a proto pokud vám některá virtuální nabídka vyhovuje, neváhejte a jděte do toho. Hodně štěstí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup