Kdy očekávat po skončení intervencí snížení cen mobilů?

Již vás jistě zasáhla žhavá novinka přímo z nitra ČNB o ukončení měnových intervencí proti české koruně. Konečně tedy snad po 4 letech dojde ke snížení kurzu pod 27 Kč/Euro. Údajně se snad může koruna do konce roku dostat až na 25 Kč/Euro. Vyplatí se vyčkat na nákup elektroniky za nižší ceny?

V následujících dnech, týdnech či snad měsících můžeme očekávat divoké změny kurzu, než dojde k oslabení vlivů od krátkodobých spekulantů, kteří očekávali konec intervencí ČNB. Poté by snad mohlo dojít k jakési stabilizaci kurzu, který by nicméně měl i nadále klesat, zejména díky dobrému výkonu české ekonomiky. Druhá strana mince je ta, že zlevňování probíhá vždy pomaleji než zdražování. – Pokud dojde k zdražení ropy, tak ceny pohonných hmot vyskočí téměř ihned nahoru. Nicméně po zlevnění ropy dochází k pádu cen pohonných hmot jen velmi pomalu. Stejně tak to pravděpodobně můžeme očekávat i u cen spotřební elektroniky, alespoň u stávajících modelů. V případě uvedení nového modelu na trh bude situace asi trochu odlišná a ceny by již mohli být uvedeny dle nového – aktuálního kurzu.

Nicméně vše jsou jen spekulace a rozhodnutí zda vyčkat či nevyčkat s koupením nového chytrého telefonu je jen a jen na vás a nikdo vám nezaručí, jaký kurz přinese příští den a zejména, jak se k tomu postaví prodejci elektroniky.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup