Nechcete měnit operátora a přesto chcete volat za 1.5 Kč/min? Zkuste CallBack volání!

Funkce CallBack, do češtiny nejčastěji překládána jako zpětné (za)volání je několik let stará mobilní služba. Základním jejím principem je, že dovoluje volat za VOIP ceny z libovolného (rozuměj libovolně starého) telefonu bez nutnosti připojení k internetu. Vhodná je především pro uživatele, kteří by rádi volali levněji bez změny operátora či tarifu nebo také pro levné volání do zahraničí.

Pro ujasnění, VOIP (voice over internet protocol) je služba, využívající volání přes internetovou síť. Jde o způsob telefonování, při kterém je nutností mít na zařízením, ze kterého má být telefonováno, internetové připojení. Oním zařízením může být smartphone, tablet, počítač či dokonce stolní telefon. Hlavním pozitivem VOIP jsou nízké náklady v porovnání s běžnými cenami za telefonování.

Vraťme se zpět ke CallBack. Tato služba tedy využívá výše popsaný princip VOIP, ovšem bez té klíčové podmínky o nutnosti internetového připojení.

Zpětné volání je určeno pro takovou skupinu zákazníků, která měsíčně neprovádí žádné závratně veliké množství telefonátů, tudíž nepotřebuje tarif s mnoha volnými minutami.

Princip funkčnosti samotného hovoru spočívá ve dvou hlavních krocích. Nejprve je nutné požádat firmu, provozující CallBack o zprostředkování hovoru. K tomuto kroku vede několik cest. Oznámit záměr volat lze například přes internetové stránky či SMS ve speciálním tvaru. V praxi nejpoužívanější je však metoda prozvonění určitého čísla. Volající si určí kontakty, se kterými se nejčastěji spojuje, ke každému mu je přiřazeno určité číslo a to v případě, že chce s daným kontaktem navázat hovor, prozvoní. Na první pohled to možná vypadá složitě, ale sami zjistíte, že složitost je stejná jako u běžných hovorů.

Druhým krokem je následně spojení se s volaným. Ústředna na základě zákazníkova požadavku automaticky spojí obě čísla, zavolá na telefon volajícího, který již může po přijmutí hovoru mluvit s volanou osobou.

Na trhu existuje několik společností, nabízející službu CallBack. Pro příklad uveďme odorik.cz,voocall.cz či Klikniavolej. Pro zahájení volání se stačí pouze zaregistrovat se a nabít nějaký kredit. Částky za minutu volání se většinou pohybují okolo 1 – 2 Kč. Z našich testů vyšla nejspolehlivěji společnost klikniavolej, s kterou můžete volat za 1,5 Kč/min. tarifikace je sice 60+60, ale když si budete dobíjet kredit, tak vždy je k dispozici nějaký slevový kód, díky kterému získáte alespoň 20% kreditu navíc. Založit si účet u Klikniavolej můžete po kliknutí na níže uvedený banner.

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup