Volání z dovolené levněji, aneb co pro nás EU nachystala

Konečně po sérii vyhlášek ohledně nepravidelných tvarů ovoce, zákazu neúsporných žárovek, omezení příkonů vysavačů a dalších, Evropská unie provedla i něco dobrého. A to zrušila poplatky za Roaming v celé EU. Zrušení poplatků za roaming začne platit od června 2017, ale od dubna platí alespoň snížení poplatů a to na cenu za minutu hovoru a za jeden megabyte na 5 centů.

Toto opatření bude výhodné zejména pro ty, co často cestují do zahraničí za prací, pro studenty na erasmech, nebo i pro nás ostatní, co se každoročně vydáme na dovolenou po zemích Evropské unie.

V zahraničí tedy budete moci bez jakýchkoli příplatků využívat všechny služby, které vám poskytuje váš operátor včetně různých balíčků atd. Zkrátka za stejné ceny dostanete stejné služby ať už budete v ČR nebo třeba ve Španělsku.

Zatím dle našich nepotvrzených informací, aby nedošlo k zneužívání, tak bude možné roaming využívat v zahraničí pouze 30 dní za rok v řadě za sebou případně 90 dní v roce, ale pouze přerušovaně. O tom, jak by se dalo zrušení poplatků za roaming zneužít se dozvíte v dalším článku.

Na druhou stranu si ztrátu zisku z těchto poplatků mohou operátoři kompenzovat navýšením cen svých služeb. Ale to u nás v ČR, kde máme jedny z nejvyšších cen mobilních tarifů, snad nehrozí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup